На Рівненщині продовжують створювати безбар’єрний простір

None

Аптеки та їхні структурні підрозділи повинні відповідати нормам щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю. Про це йшлося під час наради під головуванням першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна.

Серед учасників наради – організації громадського сектору, представники Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, департаменту з питань будівництва та архітектури, департаменту соціальної політики.

 

«У нових державних будівельних нормах влаштування елементів безбар’єрності стали обовязковими. Там наведено всі необхідні технічні характеристики та конкретні приклади. Зокрема, щодо проєктування пандусів, спеціальних підйомників. Ті ліцензіати, які працювали до впровадження таких змін, зобов’язані також відповідати нормам доступності. Безбар’єрність в аптеці має стати елементом поваги», - сказав Сергій Подолін.

Також він додав, що саме поняття «безбар’єрність» охоплює не лише фізичну доступність приміщень. Цифрова безбар’єрність - доступність вебсайту ЗОЗ, інших інформаційно-комунікаційних систем, зокрема системи електронного документообігу. Інформаційна безбар’єрність - вільний доступ пацієнтів до інформації в різних форматах (усний, письмовий, електронний, друкований), використання універсального дизайну, зручних каналів комунікації.

«Впровадження нових ДБН є вагомим кроком до створення реального безбар’єрного середовища в Україні. Це дуже правильна норма, адже не треба забувати, що аптека - це заклад охорони здоров'я. Нині в аптеках працює багато соціальних програм, зокрема урядова програма «Доступні ліки», перевагами яких користуються переважно люди похилого віку чи люди з інвалідністю. Тому, закономірно, щоб аптеки відповідали законодавчим нормам вільного простору», - підсумував начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області Сергій Лебедь.

У підсумку засідання, було дане дорученняпровести моніторинг аптек щодо відповідності ДБН, а також виконання Плану заходів на 2023 – 2024 роки з реалізації створення безбар’єрного простору в Рівненській області. (джерело)