Як зазначила Людмила Шатковська, головна мета – донести до громадян, органів влади та бізнесу, що безбар’єрність — це не лише питання інфраструктури. Це про гідність, рівні права і можливості для кожного. В кожній територіальній громаді цього тижня проведуть «Годину безбар’єрності» та низку тематичних заходів.
Також вона нагадала, що на Рівненщині втілюється декілька успішних кейсів:
- Безбар’єрний маршрут у Рівному: перша ділянка протяжністю 4,5 км стане повністю доступною для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.
- Модульні будинки на території Рівненського госпіталю ветеранів війни: спільно з бізнесом та Новою поштою вже збудовано 10 будинків для реабілітації військових та їхніх родин. До кінця літа планується завершити ще 10.
- Центри життєстійкості: у Рівненській області вже функціонує 31 такий центр, які об’єднують усі шість напрямків безбар’єрності. Нещодавно до програми долучилася Мирогощанська громада. Проєкт реалізується в межах програми «Ти як?» під патронатом першої леді Олени Зеленської та Міністерства соціальної політики.
«Це - приклад хороших, безбар'єрних умов. І таких заходів буде багато у кожній територіальній громаді: в освітній, медичній, соціальній сферах», - підсумувала заступниця голови ОДА.
Для тих, хто хоче глибше зануритись у тему безбар’єрності, варто звернути увагу на такі ресурси:
• «Довідник безбар’єрності» — містить словник коректних термінів та пояснення, як правильно спілкуватися і взаємодіяти з різними соціальними групами
https://bf.in.ua/;
• Гайд безбар’єрних подій — покрокові інструкції для організації інклюзивних заходів
• Платформа
Ти як? — онлайн-ресурс з освітніми й інформаційними матеріалами;
• Майданчик «Бізнес без бар'єрів» — розділ на «Дія.Бізнес», де розміщені ініціативи бізнесу щодо впровадження безбар’єрності.