Рівне – серед 15 пілотних міст, де впроваджують проєкт "Рух без бар'єрів"

NoneNoneNoneNoneNoneNone
Представники Рівненщини долучилися онлайн до Національної Ради безбарʼєрності. У засіданні взяла участь перша леді України Олена Зеленська, а провів - Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
На засіданні були присутні представники Уряду, Офісу Президента, міжнародні партнери, представники бізнесу, онлайн долучилися ОВА. Рівненщину представляли заступниця голови ОДА Людмила Шатковська та заступник міського голови Рівного Микола Дядюсь.
 
Олена Зеленська зазначила, що, згідно з даними нещодавнього опитування від Центру соціальних змін і поведінкової економіки, проведеного за ініціативою ЮНІСЕФ, безбар’єрність – серед нових цінностей суспільства для 87 % українців. Разом з тим, як підкреслив Олексій Кулеба, лише 22% об’єктів публічного простору в Україні є безбар’єрними.
 
Під час засідання представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади презентували нові пріоритетні проєкти за напрямами безбар’єрності.
 
Зокрема, Олексій Кулеба розповів про флагманський проєкт Мінрозвитку "Рух без барʼєрів". Для його реалізації обрано 15 міст-пілотів, серед яких і Рівне. Ключовим у реалізації "Руху без барʼєрів" є співпраця держави, громад та бізнесу. Так, більшість обʼєктів на маршруті людини – це приватна власність: заклади харчування, магазини, аптеки тощо, тому комунікація і координація з представниками бізнесу є надважливою.
 
Варто зазначити, що у Рівному проєкт вже почали реалізувавати із реконструкції вулиці Симона Петлюри.
Детальніше про проєкт - за посиланням: https://bit.ly/41Qgy3S
До реалізації "Рух без бар’єрів", за словами Олексія Кулеби, вже залучено понад 50 представників великого мережевого бізнесу України та понад 1000 представників малого бізнесу на місцевому рівні.
 
Загалом робота із безбар’єрності в Україні ведеться вже певний час, тож є окремі досягнення у різних сферах. Разом з тим, міністерства презентували свої нові проєкти:

Мінекономіки – “Безбар’єрність на ринку праці”, Мінцифри – “Безбар’єрний ЦНАП”, МВС – “Доступність екстрених служб та сервісних послуг МВС для різних верств населення”, Міноборони – “Послуги для поранених”, “Центри відновлення та здоров’я”, МОЗ – “Розвиток системи реабілітаційної допомоги: Дитяча (педіатрична) реабілітація, амбулаторні відділення і монопослуга в громадах”, Мінветеранів– “Формула гідного повернення до цивільного життя”, Мінсоцполітики – “Підтримане проживання”, Мінкульт – “Культура без бар’єрів”, МОН– “Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти”, “Точка дотику”, НАДС – “Безбар’єрний простір в публічному управлінні”, Ощадбанк – “Моя безбар’єрність”.

Нагадаємо, Рада – консультаційно дорадчий орган Уряду, що здійснює моніторинг реалізації та координацію всіх залучених виконавців Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Вона була створена в межах ініціативи Першої леді "Без бар’єрів”.